Свято зими
Зима – це пора загадкова.
Зима – красуня, біла чарівниця,
В ній стільки дива дивного, краси…
Її краса виткана не з буйного зеленого листу, не з золотого колосу. Ні! Вона створена з води. Із звичайної води, що перетворилась у чарівні сніжинки. Справді, хіба це не диво! А сніг іде, всі стежки замело. Біле поле і ліс, біле місто. Село. Білих вулиць уже не впізнати.
Біла казка довкола. Ця казка жива. Погляньте навколо. Озирніться на мить… відчуйте душею, уявіть себе у чарівній неповторній казці. Пройміться красою своєї землі. А як художніми засобами літератури, музики чи живопису можна передати красу зимового ранку, холодного, пекучого січневого вітру, невгамовної заметілі.
…Зима мусить бути холодною, щоб ми могли зігріватися теплими спогадами. А ще могли цінувати кожен прийдешній день, кожну хвилину свого життя. Ця думка звучала на відкритій виховній годині «Краса заслужено дісталася зимі», яку підготувала класний керівник 11 класу Василишина Валентина Іванівна та учні 9 – 11 класів. Під час заходу учні читали поезії Л. Костенко, В. Сосюри, В. Симоненка. Звучали музичні замальовки А. Вівальді, Ф. Шопена, П. Чайковського, М. Скорика, Й. Баха. Учні 5 класу підготували інсценізацію про життя птахів взимку та веселий зимовий танок.






Національна Дитяча "гаряча лінія"
Національна Дитяча «гаряча лінія» - для дітей та про дітей. Це означає, що «гаряча лінія» приймає дзвінки від дітей та від дорослих, чиї запити стосуються дітей. Дитяча «гаряча лінія» функціонує за безкоштовним номером 0-800-500-225 (безкоштовний з мобільних та стаціонарних номерів телефонів по всій території України). А з 1 червня 2017 року Національна дитяча «гаряча лінія» відкрила короткий номер 116 111 (безкоштовний для абонентів Київ Стар та Лайфселл), що покращило доступ дітей до отримання консультацій. Даний номер телефону запроваджений у 26 європейських країнах як узгоджений номер допомоги дітям по телефону.

Лінія є абсолютно безкоштовною, анонімною та конфіденційною.
На Національній дитячій "гарячій лінії консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи соціальні працівники та соціальні педагоги. Коло питань, з яких надаються консультації, досить широке і було сформовано на основі отримуваних запитів від абонентів. Основні теми, з яких консультують на Національній дитячій «гарячій лінії», - насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в Інтернеті.
Дитяча «гаряча лінія» працює по будням з 12 до 20 години та в суботу з 12 до 16 години.
Відбувся вибір підручників для 5 класу
Педагоги нашого закладу, які у 2018-2019 н.р. будуть викладати в 5 класі, ознайомилися з електронними версіями оригінал-макетів доопрацьованих відповідно до чинних навчальних програм підручників для 5 класу та здійснили їх вибір.
Переглянути витяг з протоколу № 5 педагогічної ради
Переглянути результати вибору та замовлення підручників
До уваги учнів та батьків!! Безпека на льоду у зимовий період
Як тільки настає зима, більшість дітей, та й деякі дорослі з нетерпінням чекають, коли на водоймах замерзне лід. Це, звичайно, хороша можливість покататися на ковзанах, зайнятися зимовою риболовлею, але не варто забувати про безпеку на льоду в цей період. Тож давайте познайомимося із головними правилами поведінки на льоду.

Не можна:
- заходити на лід далеко від берега, ходити самому по льоду, а також збиратися на льоду великими групами;
- підходити до ополонок, кататися біля них на ковзанах;
- з'їжджати на лижах чи санчатах з крутих берегів прямо на лід;
- розпалювати на льоду багаття;
- бігати і стрибати по тонкій кризі;
- ходити біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.
Також слід обходити місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.
На льоду краще мати при собі знаряддя безпеки (лижі, мотузку, палицю);
річку слід переходити тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менш 15 – 20 см.
Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини, треба негайно повертатися на берег. При цьому не можна бігти, відходити слід повільно, не відриваючи ніг від льоду.
Якщо трапилась біда:
- слід кликати на допомогу;
- не панікувати, а опираючись грудьми на лід, сунутися до берега;
- не можна підбігати до товариша, який провалився під лід. До нього потрібно наблизитись повзком, використовуючи для переміщення по кризі подовгуваті предмети (лижі, лижні палиці, дошки), штовхаючи їх перед собою;
- до самого краю пролому підповзати не слід, щоб самому не потрапити у воду;
- наблизившись на максимально можливу відстань (не менше 3-4-ох метрів), киньте своєму товаришеві мотузку, шарф, палицю, щоб він ухопився, і витягніть його на лід, потім повзком виберіться з небезпечної зони;
- сховайте товариша від вітру та якомога швидше доставте його в тепле місце, розітріть тіло, переодягніть у сухий одяг та напоїть гарячим чаєм.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Ніколи не ставайте на лід навесні, восени та під час зимових відлиг. У цей час крига надто тонка і може провалитися.




