До уваги учнів та батьків!! Безпека на льоду у зимовий період
Як тільки настає зима, більшість дітей, та й деякі дорослі з нетерпінням чекають, коли на водоймах замерзне лід. Це, звичайно, хороша можливість покататися на ковзанах, зайнятися зимовою риболовлею, але не варто забувати про безпеку на льоду в цей період. Тож давайте познайомимося із головними правилами поведінки на льоду.
Не можна:
- заходити на лід далеко від берега, ходити самому по льоду, а також збиратися на льоду великими групами;
- підходити до ополонок, кататися біля них на ковзанах;
- з'їжджати на лижах чи санчатах з крутих берегів прямо на лід;
- розпалювати на льоду багаття;
- бігати і стрибати по тонкій кризі;
- ходити біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.
Також слід обходити місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.
На льоду краще мати при собі знаряддя безпеки (лижі, мотузку, палицю);
річку слід переходити тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менш 15 – 20 см.
Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини, треба негайно повертатися на берег. При цьому не можна бігти, відходити слід повільно, не відриваючи ніг від льоду.
Якщо трапилась біда:
- слід кликати на допомогу;
- не панікувати, а опираючись грудьми на лід, сунутися до берега;
- не можна підбігати до товариша, який провалився під лід. До нього потрібно наблизитись повзком, використовуючи для переміщення по кризі подовгуваті предмети (лижі, лижні палиці, дошки), штовхаючи їх перед собою;
- до самого краю пролому підповзати не слід, щоб самому не потрапити у воду;
- наблизившись на максимально можливу відстань (не менше 3-4-ох метрів), киньте своєму товаришеві мотузку, шарф, палицю, щоб він ухопився, і витягніть його на лід, потім повзком виберіться з небезпечної зони;
- сховайте товариша від вітру та якомога швидше доставте його в тепле місце, розітріть тіло, переодягніть у сухий одяг та напоїть гарячим чаєм.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Ніколи не ставайте на лід навесні, восени та під час зимових відлиг. У цей час крига надто тонка і може провалитися.
Родинне свято
Сім’я є тією цеглинкою з якої складається добробут та спокій у нашій державі. Сім’я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. Тому, до Дня матері та напередодні Дня сім'ї у Городищенській школі відбулося родинне свято. Класний керівник 6 класу Ткачук Аліна Петрівна, разом із вихованцями, створили надзвичайно теплу, сімейну атмосферу заходу. Учні розовідали вірші, співали пісні, показували смішні інсценівки. Батьки разом із своїми дітками грали в ігри, розгадували загадки. Приємно, що мами і тата полишили свої турботи й справи та приєдналися до святкування у шкільніному колі!
Учимось берегти воду!!!
16 травня до нашої школи завітали працівники Благодійного фонду "Зміцнення громад", які провели для учнів заняття на тему "Збережеш воду - збережеш життя" в межах проекту "Джерело єдності громади". Школярі були активними та творчо підійшли до вирішення питання, як зберегти природні ресурси та раціонально використовувати воду у побуті. Дякуємо команді Благодійного фонду за цікаве, змістовне, а головне, дуже корисне заняття!!!